Aktif Karbon Filtre Nedir?

Aktif karbon filtreler, en fazla beyaz eşya ve otomotiv sektöründe olmak üzere, ev elektroniği, su arıtma sistemleri, şarap dolapları gibi dolaplar, evcil hayvanlar ve yanı sıra filtreleme ihtiyacının oluştuğu daha pek çok alanda kullanılan ürünlerdir. İleri teknoloji ve yüksek mühendisliğin bir arada kullanılmasıyla aktif karbon filtre üretimi gerçekleştirilir. Aktif karbonlardan oluşan bir filtrenin kokuları tutma özelliği, hafif ve esnek olmalarından kaynaklı olarak kolay uygulanması ve amacına özel olarak farklı türlerde üretilebilmesi gibi avantajları bir arada sunar.

Milyonlarca gözenekten oluşan granül yapılı aktif karbon filtre, özellikle organik maddelerin filtrasyonun da tercih edilen filtre sistemidir. Aynı zamanda gaz moleküllerini yakalama ve tutma yeteneğine de sahip bu tür filtreler, 5 mikrondan büyük tüm maddeleri yakalama özelliğine sahiptir. Bu sebeple özellikle su arıtımı ve hava arıtımı gibi alanlarda yoğun bir şekilde tercih edilirler.

1 Mikrondan Büyük Her Şeyi Filtreliyor

Blok yapılı aktif karbon filtre, 1 mikron küçüklüğe sahip gözeneklere sahiptir. Bu sebeple özellikle su arıtımında, 5 mikrondan küçük ve 1 mikrondan büyük tüm maddelerin filtre edilebilmesi için bu türlü bir filtreye ihtiyaç duyulur. Blok yapılı filtreler, pek çok organik ve kimyasal maddenin filtrelenmesini sağlayabilme potansiyeline sahip bir şekilde üretilirler. Suda bulunan arsenik, klor gibi kimyasallar, 1 mikrondan büyük kum, çakıl ve mikroorganizmalar gibi tüm maddelerin tutulmasıyla, temiz ve kokusuz bir su elde edilir.

Su arıtımının yanı sıra, hava filtrasyonu ve benzeri filtreleme ihtiyaçlarına yönelik olarak esnek bir yapıda üretilmiştir. 3-6 ay arasında kullanım yapısı ve kullanıldığı alana göre değiştirilmesi gereken filtreler, sağlığımıza uygun hava ve su kalitesi oluşturma güvencesi sunar. Teknik bilgi birikiminin doğru bir şekilde uygulanması, ileri mühendislik ve yanı sıra teknolojinin olanakları kullanılarak hazırlanan tüm üretimlerimiz, geniş bir çerçevede hizmet alanına uygun yapıdadır. Geliştirilebilirlik ve esneklik özellikleri, filtre türlerimizin farklı sektörlerin ihtiyaçlarına uygun şekilde çözümler oluşturur. Hafifliği ve sağladığı üst düzey filtreleme nedeniyle, aktif karbon filtrelere oluşan talep sürekli olarak artmaya devam ediyor.

Sonraki yazı
Aktif Karbon Filtre Kullanım Alanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü