Aktif Karbon Filtreleri Yaşam Kalitesini Yükseltiyor

Filtreleme teknikleri, hava arıtma, su arıtma ve sağlık sektörü başta olmak üzere, çok geniş bir alanda ortaya çıkan ihtiyaçlara özel çözümler sunmak üzere geliştirilir. Karbon filtreleri, uygulama kolaylığı, hafifliği ve yüksek filtreleme özellikleriyle, bu çözümlere en büyük katkılardan birini sağlar. Aktif karbon filtre üretimi, ileri teknoloji, teknik bilimlerde yaşanan gelişmeler ve ileri mühendislik bilgisi kullanılarak gerçekleştirilir. Çok yüksek adsorpsiyon etkisi oluşturan aktif karbon filtreler, milyonlarca gözenekten oluşan yüzeylere sahiptir.

Granül yapılı aktif karbon filtre, az miktarda yüklü olduğu pozitif enerji nedeniyle, maddeleri çekme özelliğine sahiptir. Kullanım alanına gör 0,5 mikrondan büyük tüm organik maddelerle birlikte, gaz moleküllerinin de tutulmasını sağlayan granül yapılı karbon filtre, koku oluşturan birçok gazında tutulmasını sağlar. Bu sayede hava arıtma ve su arıtma sistemlerinin vazgeçilmez parçalarından birini oluşturur. Su arıtımında kokusuz ve çeşitli moleküllerin tutulmasıyla da arındırılmış bir suyun oluşmasına katkı sağlar. Su arıtma sistemlerinde, genellikle granül yapı tek başına kullanılmaz.

Blok yapılı aktif karbon filtre, granül yapıya göre daha ileri bir filtreleme özelliğine sahiptir. 0,1 mikrondan büyük olan tüm maddeleri tutabilme özelliğiyle, özellikle su arıtma sistemlerinde granül yapıyla birlikte kullanılır. Bu sayede kum, çakıl, mikro organizmalar, organik maddeler, koku ve tat oluşturan çeşitli gaz moleküllerinden daha yüksek düzeyde arıtılmış bir su elde edilir.

Hafif olmaları ve esnek yapıları nedeniyle, çok geniş bir uygulama alanına hitap edebilen karbon filtreler, sağlık sektörü, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri, su arıtım sistemlerinin yanı sıra, evcil hayvanlar için üretilen ürünler ve bireysel amaçlarla kullanım için tercih edilirler. Kullanım alanına göre yüksek düzeyde filtrasyon sağlayan karbon filtreler, aynı zaman 3 aydan 3 yıla kadar kullanım ömrü sunabilirler. Suda bulunan kor ve arsenik gibi zararlı maddelerin, % 30 ile % 70 arasında bir oranda temizlenmesini sağlayabilen bir filtreleme başarısına sahiplerdir. Çeşitli filtreleme teknikleri arasında en yüksek verimlilik sunan filtreleme tekniği aktif karbon filtreleme olarak öne çıkar. Her bir aktif karbon filtresinin yüzeyi milyonlarca gözeneğe sahiptir.

Önceki yazı
Karbon Filtre Çeşitleri
Sonraki yazı
Filtreleme Teknikleri Yaşamsal Önem Taşıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü